facebook twitter instagram youtube html5 sitemap Bizi Takip Edin

kadıköyde su başında oturdum

su başında oturdum

su başında oturdum


kadıköy'de su başında oturdum kurdum bağdaşı..bi yandan ay dolun şeklinde, bi yandan rüzgâr çok derin ... arka tarafta bi gruptan gelen canlı bir müzik diyor ki "ay bir yandan, sen bir yandan sar beni" sağımda oturan kız ay cekirdeği verdi dedi durma çitle... solumda oturan genç bi bardak portakal suyu.... çekirdeğimin yarısını ona verdim hemencik... dedim ooo süpersiniz... dedim ki içimden o kocaman içimden....
bu saatlere kadar iş yerinde kalmamı sağlayan o yoğun ilaçlara tam da bugün bize nöbet yazan o ele...ki bu saate kaldım.
bugün burada yeryüzünde, işte tam bu noktada, bu taşın üzerinde ve boşluğun içinde oturmamda emeği geçen herkese teşekkür ederim kendimle kalmayı sevdiğim için yorgunlukları güzelliğe çevirmeyi öğrettigi için hayata, öğrenmeyi bildiğim için kendime teşekkür ederim şu ayaklarıma; ki uzatmıştım şarkıların içine şu kalbime ki nasıl da çarpıyor vallahi dinledim pek bir güzel çarpıyor kum saatini terse çevirince fark ettim diyim size madem durum öyle kum saatime teşekkür ederim..


aynur uluç

7 ağustos 2017